Základní informace

 

Termín: 9. - 15. září 2013

Místo: Vysočina

Účastníci: muži a ženy 19 - 35 let (počet účastníků max 25)

Cena: 2 600 kč (Pokyny k zaplacení ti zašleme po přihlášení na akci)

 

Co je zahrnuto v ceně


V ceně kurzu je zahrnuto zejména ubytování, stravování, náklady na přípravu, uvedení programů a jejich bezpečnost 24 hodin denně, náklady na nezbytný materiál, případné hosty a mnohá překvapení. V ceně není zahrnuta doprava na akci a zpět.

Ubytování
Ubytování bude na tábořišti se spaním na karimatce ve spacáku. Součástí programu je i nocování ve volné přírodě.

Místo konání a doprava
Podrobnosti o místě zahájení se dozvíte před kurzem. Bude možné se dopravit auty i veřejnou dopravou.

Strava
Bude zajištěna po celou dobu akce. Budeme snažit vyjít vstříc i lidem s nestandardními stravovacími nároky, pro vegetariány budou k dispozici bezmasé verze všeho, co se bude podávat. Speciální dietní potřeby je možné domluvit předem. Najíme se povětšinou třikrát denně, jídelníček bude daleko více domácí, než hospodský. Součástí programu je i příprava stravy vlastními silami.

Program
Prozradíme jen, že na zážitkových kurzech je více či méně strukturovaným programem naplněn prakticky celý den (obvykle cca 13-15 hodin denně). Jde o promyšlenou mozaiku nejrůznějších aktivit od tvořivých přes pohybové či sebepoznávací aktivity různé délky a intenzity, zahrnující celého člověka a ještě něco navíc. U všech programů platí, že jsou zařazovány s jasnými cíly a s vědomím, že účastník má vždy svobodnou volbu účasti.

Náročnost akce a zdravotní stav
Kurz je připravován pro průměrně zdatné osoby. Fyzická náročnost se řídí možnostmi účastníků a každý účastník kurz po fyzické stránce zvládne, protože míru nasazení si určuje sám.
Tělesná a duševní námaha budou patrně často vyšší, než v běžném všedním dni, ale zároveň bude i daleko více prostoru pro aktivní odpočinek a regeneraci, než si dopřáváme v každodenní rutině. V případě, že trpíte nějakými závažnějšími zdravotními či psychickými obtížemi, kontaktujte nás a možnost účasti s námi konzultujte.
Na akci bude 24 hodin denně přítomen kvalifikovaný zdravotník a všichni instruktoři absolvovali kurz první pomoci. Před kurzem přijde přihlášeným k vyplnění zdravotní deklarace, která bude obsahovat důležité informace, pro náš individuální přístup.

Sportovní a jiné vybavení
Zvláštní vybavení k účasti na kurzu není potřeba. Základem jsou běžné věci nezbytné pro pobyt v přírodě. Seznam doporučených věcí dostanete včas před kurzem.